Stomatologia dziecięca

IMG_2685

W NovumDent Dental Clinic dbamy również o najmłodszych pacjentów.

Oferujemy szereg usług:

  • wizyta adaptacyjna ( bardzo ważna przed rozpoczęciem właściwego leczenia)
  • profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych u dzieci
  • leczenie kanałowe zębów mlecznych i stałych u dzieci
  • usuwanie zębów mlecznych

Uczymy również maluchy i starsze dzieci w jaki sposób mogą zadbać o zdrowe zęby.

Kiedy udać się z dzieckiem do stomatologa?

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się jak najszybciej, najlepiej, zanim dziecko skończy 1. rok życia.

Na początek warto umówić malucha w NovumDent Dental Clinic na tak zwaną wizytę adaptacyjną. W trakcie jej trwania dziecko będzie mogło oswoić się z gabinetem dentystycznym, obejrzeć sprzęt i poznać się ze stomatologami. Należy podkreślić, że wizyta adaptacyjna nie obejmuje zwykle wykonywania zabiegów medycznych. Dobrze, gdy pierwszy kontakt dziecka z dentystą będzie wywoływał wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Podobnie, jak w przypadku każdego, dorosłego pacjenta, uzębienie dziecka powinno być regularnie badane, mniej więcej co 4 miesiące. Z tego względu, że powierzchnia mleczaków jest dużo bardziej nieregularna niż zębów stałych, a szkliwo jest dwa razy cieńsze. Mleczaki są zatem w większym stopniu narażone na próchnicę oraz rozwój innych chorób. 

Niestety, próchnica jest zaraźliwą chorobą bakteryjną. Nieleczona, przenosi się zazwyczaj na zęby stałe. Dzięki regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym dzieci mogą uniknąć także inwazyjnych zabiegów stomatologicznych, takich jak leczenie kanałowe mlecznych lub stałych zębów.

Umów wizytę