Profilaktyka i higiena stomatologiczna

Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej ma ogromny wpływ na stan naszych zębów i naszego organizmu.

W ramach profilaktyki wykonujemy zabiegi tj.:

  • piaskowanie – oczyszczanie zębów z osadu
  • scaling – oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego
  • fluoryzacja- wzmacnianie szkliwa
  • instruktaż szczotkowania i nitkowania

 

Profesjonalne zabiegi w NovumDent Dental Clinic wykonywane są przez
lekarzy i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Systematyczne zabiegi zapewniają zachowanie własnego uzębienia i rozjaśnienie uśmiechu.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej – klucz do zdrowego uśmiechu

W naszym gabinecie stomatologicznym każdego dnia dbamy o uśmiech Pacjentów. Przeprowadzamy przeglądy i badanie uzębienia oraz higienizację, udzielamy porad w zakresie codziennej higieny. Stosowanie podstawowych zasad to droga do zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu. 

Regularne wizyty u stomatologa 

Kontrola stomatologiczna powinna być przeprowadzana co najmniej raz na sześć miesięcy. Regularne wizyty u stomatologa umożliwią diagnozę problemów na wczesnym etapie ich rozwoju. Dzięki temu leczenie będzie mniej inwazyjne.

Zabiegi higienizacyjne: usuwanie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja 

Kamień nazębny powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej i nie jest możliwy do usunięcia przez codzienną higienę jamy ustnej. Usuwanie kamienia w gabinecie stomatologicznym, czyli scaling, to ważny element profilaktyki, który pomaga zapobiegać chorobom przyzębia i próchnicy. 

Piaskowanie to kolejny z zabiegów higienizacyjnych. Polega na usuwaniu osadu i przebarwień z powierzchni, delikatnie rozjaśnia zęby i przywraca ich estetykę.

Fluoryzacja zębów to zabieg mający na celu wzmocnienie szkliwa i zapobieganie próchnicy. Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu zawierającego wysoką zawartość fluoru, który wnika w strukturę szkliwa i wzmacnia je. Fluoryzację zębów zaleca się przeprowadzać regularnie, co najmniej raz w roku, w celu utrzymania zdrowego i mocnego szkliwa.

Dbając o profilaktykę i higienę jamy ustnej, zyskujesz gwarancję zdrowego i pięknego uśmiechu przez całe życie. 

Codzienna higiena jamy ustnej 

Każdy z nas powinien każdego dnia dbać o higienę jamy ustnej. O czym w szczególności pamiętać?

  • Szczotkowanie zębów – Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, używając miękkiej szczoteczki i pasty z fluorem. Szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej dwie minuty, a ruchy szczoteczki być wykonywane z delikatnym naciskiem, aby nie uszkodzić szkliwa ani dziąseł.
  • Nici dentystyczne – Przynajmniej raz dziennie należy używać nici dentystycznej, dzięki temu usuniemy resztki pokarmowe i bakterie z trudno dostępnych przestrzeni między zębami. Regularne nitkowanie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i chorób przyzębia.
  • Płukanie ust – Ważne jest też stosowanie płynu do płukania ust. Płyny pomagają w usuwaniu bakterii i resztek pokarmowych, a także działają przeciwbakteryjnie. Najlepiej wybierać płyny bezalkoholowe, aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Udzielimy szczegółowych informacji. 

Umów wizytę