Implantologia

Rejestracja online

novumdent

Implanty zębowe to szansa na piękny uśmiech.

Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesne rozwiązania oraz najwyższej klasy światowej systemy renomowanych firm implantologicznych stosowane w NovumDent Dental Clinic pozwalają na uzupełnienie braku zębów w sposób naturalny i niewidoczny.

Wszczepienie implantu najczęściej zajmuje tyle, co standardowe leczenie stomatologiczne, ok 45 minut, a odczucia po zabiegu nie sprawiają dyskomfortu.

Implanty zębowe

W przypadku braku pojedynczego zęba oraz mnogich ubytków w uzębieniu najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, a także komfortem podczas spożywania posiłków. Implant zębowy jest zamiennikiem naturalnego korzenia, z wyglądu przypomina małą śrubkę. Do jego budowy wykorzystywany jest wysokojakościowy tytan, który nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością i jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Na wstawionym implancie umiejscawia się koronę protetyczną, czyli sztuczny ząb, który w pełni przypomina ząb naturalny.

Dlaczego warto się zdecydować na implanty?

Implanty zapobiegają w stopniowemu pogarszaniu się stanu kości, a w efekcie ich zanikowi. Implant z koroną protetyczną naśladuje działanie stałego zęba i korzeni zębów, przenosząc siłę gryzienia na kość. Tradycyjne rozwiązania, jak np. mosty oraz protezy nie zastępują kości, ani nie przenoszą siły gryzienia, dlatego z biegiem czasu kształt twarzy może ulec zniekształceniu. W przypadku implantów nie dochodzi do takiej sytuacji.