Implantologia

Implanty zębowe to szansa na piękny uśmiech.

Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesne rozwiązania oraz najwyższej klasy światowej systemy renomowanych firm implantologicznych stosowane w NovumDent Dental Clinic pozwalają na uzupełnienie braku zębów w sposób naturalny i niewidoczny.

Wszczepienie implantu najczęściej zajmuje tyle, co standardowe leczenie stomatologiczne, ok 45 minut, a odczucia po zabiegu nie sprawiają dyskomfortu.

W przypadku braku pojedynczego zęba oraz mnogich ubytków w uzębieniu najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, a także komfortem podczas spożywania posiłków. Implant zębowy jest zamiennikiem naturalnego korzenia, z wyglądu przypomina małą śrubkę. Do jego budowy wykorzystywany jest wysokojakościowy tytan, który nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością i jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Na wstawionym implancie umiejscawia się koronę protetyczną, czyli sztuczny ząb, który w pełni przypomina ząb naturalny. Na czas gojenia stosowana jest tymczasowa odbudowa protetyczna, która uzupełnia brak zębowy.

Dlaczego warto się zdecydować na implanty?

Implanty zapobiegają stopniowemu pogarszaniu się stanu kości a w efekcie ich zanikowi. Implant z koroną protetyczną naśladuje działanie stałego zęba i korzeni zębów oraz w naturalny sposób rehabilituje narząd żucia, dzięki czemu poprawia się samopoczucie i zwiększa jakość życia.

Umów wizytę