Rentgeno – diagnostyka cyfrowa

1428777215
Rentgenodiagnostyka cyfrowa – czym jest?

Rentgenodiagnostyka cyfrowa, jako nowoczesna forma obrazowania diagnostycznego, stanowi istotny element nowoczesnej stomatologii. Poprzez wykorzystanie cyfrowych technologii, jesteśmy w stanie przeanalizować dokładnie wykonane badania, które pomagają nam zrozumieć przyczyny problemów zdrowotnych i tym samym  pozwalają na zaplanowanie skutecznego leczenia.

Badanie rentgenodiagnostyki cyfrowej wykonywane jest przy wykorzystaniu nowoczesnego aparatu cyfrowego. Różni się od tradycyjnej rentgenodiagnostyki tym, że obrazy są przechowywane i przetwarzane cyfrowo, co zapewnia większą precyzję. Ponadto, rentgenodiagnostyka cyfrowa emituje znacznie mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu do technik tradycyjnych, co jest dużą zaletą dla pacjentów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Rentgenodiagnostyka cyfrowa – kiedy się wykonuje?

Rentgenodiagnostyka cyfrowa jest stosowana w wielu sytuacjach w stomatologii. Wykonuje się ją, gdy dentysta musi zidentyfikować i ocenić problemy, które nie są widoczne podczas rutynowego badania stomatologicznego. Jest to szczególnie przydatne w diagnozowaniu próchnicy ukrytej pod wypełnieniami lub między zębami, identyfikowaniu infekcji korzeni zębów, ocenie stanu kości szczękowej, planowaniu implantów dentystycznych, a także w przypadku urazów i innych problemów dotyczących struktury zębów i szczęki.

 

Dysponujemy specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, które usprawniają diagnostykę i proces leczenia stomatologicznego.

Współpracujemy z renomowaną pracownią tomografii komputerowej umożliwiającą wysokospecjalistyczną diagnostykę.

Specjaliści w NovumDent Dental Clinic mają duże doświadczenie w analizie cyfrowej diagnostyki RTG.

Umów wizytę