Leczenie kanałowe z mikroskopem

8B38A478-0A0F-4A95-BF62-4D1FD3A38816

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na wyleczeniu chorej tkanki zęba, która powstała w wyniku głębokich ubytków próchniczych, zakażenia lub silnego urazu zęba.

Leczenie kanałowe w NovumDent Dental Clinic jest precyzyjne i komfortowe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i narzędzi tj.:

  • leczenie z mikroskopem,
  • radiowizjografia cyfrowa,
  • bezbolesne znieczulenie komputerowe Quicksleeper,
  • analiza zdjęć 3D,
  • endometr,
  • mikroslinik endodontyczny,
  • narzędzia kanałowe renomowanych firm.

 

Daje to możliwość bardzo precyzyjnego leczenia.

Specjalizujemy się także w leczeniu skomplikowanych przypadków, t.j. zakrzywione kanały, usuwanie złamanych narzędzi lub leczenie przez korony protetyczne.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) – kiedy się przeprowadza? 

Leczenie endodontyczne przeprowadza się zazwyczaj z dwóch powodów. W wielu przypadkach jest ono następstwem długo nieleczonej próchnicy. Zmiany próchnicze dotykają na początku zębiny, a następnie docierają do komory oraz kanałów wypełnionych unaczynioną miazgą. Pojawia się stan zapalny, następnie bardzo silny i narastający ból oraz nadwrażliwość na ciepło i zimno. Może pojawić się nawet obrzęk. W takiej sytuacji najczęściej należy przeprowadzić leczenie endodontyczne, popularnie nazywane leczeniem kanałowym.

Leczenie endodontyczne jest bardzo często także alternatywą dla usunięcia zęba w przypadku jego pęknięcia lub złamania, rozwoju bakterii beztlenowych, zaawansowanego stanu zapalnego tkanek, które otaczają korzeń zęba. 

W NovumDent Dental Clinic przeprowadzamy leczenie kanałowe zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.

Zabieg ten wykonywany jest z najwyższą precyzją oraz z użyciem nowoczesnych technik, t.j.: mikroskop zabiegowy światowej klasy Zeiss, radiowizjografia cyfrowa, maszynowe wypełnienie kanałów, endometr, bezbolesne znieczulenie komputerowe Quicksleeper. Zabieg przeprowadzany jest w osłonie z koferdamu zapewniając przy tym bezpieczeństwo i komfort podczas leczenia.

Umów wizytę