Endodoncja

Rejestracja online

novumdent

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na wyleczeniu chorej tkanki zęba, która powstała w wyniku głębokich ubytków próchniczych, zakażenia lub silnego urazu zęba.

Leczenie kanałowe w NovumDent Dental Clinic jest precyzyjne i komfortowe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i narzędzi tj.:

  • leczenie pod powiększeniem mikroskopu,
  • radiowizjografia cyfrowa,
  • bezbolesne znieczulenie komputerowe Quicksleeper,
  • analiza zdjęć 3D,
  • endometr,
  • mikroslinik endodontyczny,
  • narzędzia kanałowe renomowanych firm.

Daje to możliwość bardzo precyzyjnego leczenia.

Specjalizujemy się także w leczeniu skomplikowanych przypadków, t.j. zakrzywione kanały, usuwanie złamanych narzędzi lub leczenie przez korony protetyczne.

Leczenie endodontyczne – kiedy się przeprowadza? 

Leczenie endodontyczne przeprowadza się zazwyczaj z dwóch powodów. W wielu przypadkach jest ono następstwem długo nieleczonej próchnicy. Zmiany próchnicze dotykają na początku zębiny, a następnie docierają do komory oraz kanałów wypełnionych unaczynioną miazgą. Pojawia się stan zapalny, który objawia się bardzo silnym i narastającym bólem oraz nadwrażliwością na ciepło i zimno. Może pojawić się nawet obrzęk. W takiej sytuacji najczęściej należy przeprowadzić leczenie endodontyczne, popularnie nazywane leczeniem kanałowym.

Leczenie endodontyczne jest bardzo często także alternatywą dla usunięcia zęba w przypadku jego pęknięcia lub złamania, rozwoju bakterii beztlenowych, zaawansowanego stanu zapalnego tkanek, które otaczają korzeń zęba. 

W NovumDent Dental Clinic przeprowadzamy leczenie kanałowe zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Zabieg ten poprzedzony jest dokładną diagnostyką, a także analizą zmian chorobowych. W tym celu należy przyjść na konsultację z aktualnym zdjęciem RTG lub też zdecydować się na wykonanie go w naszej klinice, na miejscu.